Fundacja powstała w 2016 roku jako odpowiedź na zmiany w polskiej edukacji. Fundatorzy zauważyli, że w polskich szkołach brakuje edukacji nowych technologii. Tworząc społeczeństwo wiedzy nie da się przejść obojętnie obok nowych technologii. Nasze dzieci coraz częściej z niej korzystają, jednak nie zawsze właściwie. Brak jest również nauczania o korzyściach z nowych technologii.

Z tego też powodu Fundacja ma na celu edukowanie dzieci, młodzieży, jak również dorosłych z nowych technologii. Od września 2017 podjęła współpracę w właścicielem marki Mój-Robot.pl (www.moj-robot.pl) i prowadzi zajęcia z robotyki.

Dodatkowo w planach jest prowadzenie zajęć z programowania dla dzieci i i młodzieży, eksperymentów chemicznych oraz zajęć z matematyki.

Dokumenty Fundacji:

Status fundacji - zobacz